Milí rodičia,

v tejto situácii sa Vám prihovárame a približujem aspoň touto formou. Ani sme si neuvedomili aké je ťažké  pre každého z nás byť doma, byť v karanténe, či v izolácii. Chýba nám práca, chýbajú nám deti, kontakty  a veríme , že Vám veľmi chýba naša materská škola ktorej prevádzka  je v tomto školskom roku už niekoľko mesiacov obmedzená a prerušená z nariadenia Hygieny, teraz pre ochorenie COVID  - 19. Myslíme na Vás, na každé naše – Vaše dieťa, ktoré navštevuje našu MŠ a je jej súčasťou.

V záujme nás všetkých dodržujte opatrenia, ktoré nám boli dané, aby sme sa čoskoro všetci zdraví stretli. Prajeme všetkým, aby sme túto zložitú situáciu zvládli, veľa trpezlivosti a lásky svojim deťom, venujte sa im, budeme Vás inšpirovať, pridávať sem pre deti rôzne aktivity, pracovné listy, básničky, niečo na tvorenie, rôzne linky aby sme Vás inšpirovali, aby sa deti nenudili a zamestnávali svoje rozpísané a rozkreslené ručičky a bystré hlavičky. Držte sa a buďte zdraví.

 

Prečítajte deťom o koronavíruse. Pekné aktivitky pre deti spracovala pani učiteľka Peťka ktoré prepožičala všetkým kolegynkám. Určite sa deti potešia, zabavia i niečo nové naučia: 

Do boja s vírusmi časť 1 Pdf.pdf (15423480)

Do boja s vírusmi časť 2- Pdf.pdf (10047462)

  

Niečo o jari : Pieseň- knižka- Jar je tu - pdf (1).pdf (7921350)

Jarné aktivity pre deti, pre celú rodinu : Vyberte sa s deťmi do prírody, pozorujte a rozprávajte sa s deťmi o počasí, ukazujte im znaky a premeny jari, ako sa mení vaše okolie, príroda ( suchá tráva ktorou prerastá nová, kvitnúce prvé kvety, bylinky - liečivé kvety ( podbeľ, kaška žltá, kvitnúce lesné jahody, púpava na medík, žiľava ), počúvajte vietor v stromoch, zvuky lesa, spev vtákov, sledujte vtákov, ich hniezda, pozorujte kaluže s vodným hmyzom, vajíčka žiab, oblaky, ich pohyb a tvar. Zoberte si so sebou papier a pastelky, deti si môžu jarné kvety nakresliť. Pozorujte, popíšte a pomenujte deťom kvety v záhrade - poznajú tulipán (aj vám o ňom zaspievajú ), narcis a iné kvety. Sledujte stromy, kríky, ich prebúdzanie, pučiace lístočky a kvety. Športujte a zabávajte sa s deťmi.

 

Dajte deťom do rúk nožnice, lepidlo, farebné papiere a skúste sa s nimi pohrať a vyrobiť napríklad niečo takéto. Nebojte sa, všetko nepotrebné papierové na kúsky postrihajú ale potom si aj upracú. Buďte dôsledni a vy neupratujte.  V materskej škole by to zvládli koláž.jpg (159235). Popri tvorení im čítajte básničku o slniečku - básnička o slniečku.jpg (23076). Prajeme príjemnú zábavu a tvorenie.

 

DEŇ ZEME - pracovné listy, maľované čítanie a obrázky.
Už zajtra 22. 4. má sviatok naša planéta. Deň Zeme sa začal oslavovať pred 50 rokmi a cieľom tohto dňa je pripomenúť si, že sa o ňu máme starať a vážiť si jej dary. Lebo Zem je len jedna. A čím skôr sa o tom budeme s deťmi rozprávať, tým lepšie. Možno pomôžu aj tieto pracovné listy a obrázky.

 

 

Niečo pre deti, pre predškolákov na precvičenie. Spracované rôzne cvičenia a hry , pracovné listy ktorými zabavíte deti. Pred písaním si deti nezabudnite precvičiť rúčky, veď viete ako. Vyskúšate ? :

  Cvičenia na rozvoj sluchového vnímania.jpg (147106)

  Cvičenia na rozvoj sluchovej pozornosti.jpg (147721)

  Cvičenia na rozvoj zrakového vnímania.jpg (111780)

  Cvičenia na rozvoj zrakovej pozornosti.jpg (137421)

  PL geometrické tvary.jpg (19374)

  PL čiary.jpg (74789)

  PL kruhy.jpg (83921)

  PL vlnovky.jpg (85072)

  PL srdiečka.jpg (21057)

 

Milé deti, blíži sa sviatok mamičiek  a  na celom svete sa tento sviatok oslavuje ako Deň matiek. Preto nezabudnite na svoju mamičku, prekvapte ju, obdarujte ju úsmevom, objatím, malým darčekom ktorý nakreslíte alebo vyrobíte alebo aj kvietkom z vašej záhradky. Môžete jej zaspievať alebo sa naučiť krátku básničku. Že žiadnu neviete ??? Skúste spou s bratom alebo sestrou, ockom nájsť na internete peknú básničku, veršík alebo pesničku. Verím, že nájdete. Pridávame niečo na inšpiráciu, pohrajte sa s farbami, pastelkami, vystrihnite si obrázky a zlepte, srdiečka, naučte sa ich kresliť.

 

FB_IMG_1588834534277.jpg (46818)

FB_IMG_1588834540883.jpg (79900)

FB_IMG_1588834552987.jpg (134761)